Поводом обележавања Видовдана, Општину Грачаница посетиле су бројне делегације из централне Србије, Црне Горе, Републике Српске и Северне Македоније, којима су добродошлицу пожелели председник Општине Грачаница Новак Живић и председник Скупштине општине Грачаница Милан Димитријевић.
У згради Општине, угостили су представнике Канцеларије за Косово и Метохију, заменицу директора Канцеларије за КиМ Душицу Николић, делегацију Града Новог Сада на челу са помоћником градоначелника Иваном Силером, делегацију Општине Беране коју је предводио потпредседник општине Божо Премовић, као и делегације Будве, Пожаревца, Северне Македоније, али и Републике Српске на челу са градоначелником Требиња Мирком Ћурићем.
Представници делегација захвалили су на гостопримству, а у срдачном разговору са представницима Општине Грачаница, истакнут је значај Видовдана као једног од најважнијих датума у српској историји и духовности. Указано је на важност неговања међусобне сарадње, пријатељства и јединства.
Сусрет је протекао у пријатељској атмосфери уз поруку да ће Општина Грачаница и убудуће бити место окупљања, саборности и очувања националног и културног идентитета.







