У Грачаници је данас у присуству директора општинског Одељења за омладину и спорт Страхиње Аритоновића отворен XII Међународни Видовдански турнир у одбојци.
Турнир чији је организатор Одбојкашки клуб „Видовдан“ одржава се уз подршку Општине Грачаница кроз пројекат „Поспешивање спортских активности у општини Грачаница“, који спроводи НВО СДТВ.
Видовдански турнир у одбојци отворио је директор општинског одељења за омладину и спорт Страхиња Аритоновић.
„Веома сам срећан што овде видим много талентоване деце и тимова, како одавде, тако и из нашег региона. Ваше присуство доприноси јачању наших пријатељских односа. Данас смо овде са заједничким циљем да покажемо таленат, спортске вештине и што је најважније спортски дух. Верујем да ће овај турнир за све нас бити незаборавна успомена и да ће створити нова пријатељства“,казао је Аритоновић.
Турнир ће у два дана окупити екипе из Србије, Северне Македоније и Бугарске.
Поред домаћина, ОК „Видовдан“ из Грачанице, на турниру учествују и ОК „Јанта Волеј“ из Скопља, ОК „Соколица“ из Звечана и ОК „Славија“ из Софије.
Промотер овогодишњег турнира је Милан Крстић, некадашњи играч Црвене звезде.
Организатори позивају љубитеље спорта и одбојке да посете турнир и уживају у квалитетним утакмицама, спортском духу и дружењу које овај догађај традиционално доноси.