У Ливађу је успешно завршен меморијални турнир у малом фудбалу „Никола Секулић Боксер“, који је, након паузе, поново окупио велики број љубитеља спорта и екипа.
Турнир је одржан уз подршку Општине Грачаница кроз пројекат „Унапређење спортских активности у општини Грачаница“, који спроводи НВО СДТВ. На овогодишњем турниру учествовало је 16 екипа које су током такмичења приказале добар фудбал и акције, лепе голове и спортски дух.
Прво место освојила је екипа Грађевинско-саобраћајне школе, друго место припало је екипи „Челик“ из Ливађа, док је треће место заузела екипа „Брза храна Трио“ такође из Ливађа. Њима су додељени пехари, медаље и гарнитуре дресова.
Завршници турнира присуствовао је директор Одељења омладине и спорта Општине Грачаница Страхиња Аритоновић, који је честитао организаторима и учесницима на успешно реализованом догађају.
„Пре свега желим да честитам организаторима на одличној организацији турнира, као и свим екипама које су учествовале и својим наступом допринеле да ова спортска манифестација протекне у најбољем реду. Посебно ми је драго што је турнир одржан у духу фер-плеја, међусобног поштовања и спортског надметања. Поред добрих утакмица, атрактивних потеза и лепих голова, суштина овог меморијалног турнира јесте очување сећања на Николу Секулића. Управо зато овакви догађаји имају посебан значај, јер окупљају људе свих генерација и чувају успомену на наше суграђане“, истакао је Аритоновић.
Поновно организовање меморијалног турнира омогућено је и захваљујући обнови спортског терена у Ливађу, коју је Општина Грачаница реализовала крајем прошле године преко Одељења омладине и спорта, уз подршку Одељења образовања, културе, омладине и спорта и Одељења урбанизма. Реновирање терена спроведено је на иницијативу омладине Ливађа са жељом да се након вишегодишње паузе поново организује овај меморијални турнир.

